Řízení rizik – Jak z hrozby udělat konkurenční výhodu

Svět v posledních letech čelí změnám tak rychlým, že není v běžných lidských silách sledovat jejich vývoj. V IT prostředí to platí obzvlášť, protože je odvětvím, které se vyvíjí velmi svižně a pro mnohé je stále trochu neznámou oblastí.Zároveň víme, že IT svět umí velice promptně reagovat na vzniklé hrozby. Reaktivní přístup má velmi propracovaný […]

Svět v posledních letech čelí změnám tak rychlým, že není v běžných lidských silách sledovat jejich vývoj. V IT prostředí to platí obzvlášť, protože je odvětvím, které se vyvíjí velmi svižně a pro mnohé je stále trochu neznámou oblastí.
Zároveň víme, že IT svět umí velice promptně reagovat na vzniklé hrozby. Reaktivní přístup má velmi propracovaný a je to ten, který je nejvíce vidět mezi veřejností. Co je ovšem méně viditelné, náročnější a důležitější je predikce hrozeb a implementace opatření a systémů, které nám pomohou eliminovat dopad hrozeb.
V tuto chvíli známe hrozby, známe jejich dopady a umíme se jim bránit a zmírňovat dopady na lidské a finanční zdroje, vybavení a reputaci. To je tedy moment, kdy z hrozby uděláme konkurenční výhodu. Ve chvíli krize nebude řešit situaci reaktivně, nebudeme hasit požár, protože jsme byli připraveni a návrat do běžného provozu je výrazně rychlejší než u konkurence, která zatím hledá přístroj na hašení požáru. A tady vzniká ona konkurenční výhoda. Zatímco konkurence ještě řeší krizi, my už nabízí své služby v kvalitě, kterou jsme schopni zaručit.

Buďte připraveni na krizi: https://www.f13cybertech.cz/#sluzby

Eva Lichnovská
eva@f13cybertech.cz
774 448 966

Napište nám

Odesláním souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů