Případová studie

Náš zákazník a jeho zakázky ve stavebnictví postupně rostli. A spolu s nimi rostl i rozsáhlý a komplikovaný excelovský soubor s důležitými výpočty pro jejich podnikání. Přístup k tomuto souboru měli jen vybraní a pečlivě proškolení jedinci, skoro šlo o tajné bratrstvo. Složitost a náročnost na údržbu a správu přístupů vyústila v rozhodnutí investovat do aplikace na míru. Výchozí […]

Náš zákazník a jeho zakázky ve stavebnictví postupně rostli. A spolu s nimi rostl i rozsáhlý a komplikovaný excelovský soubor s důležitými výpočty pro jejich podnikání. Přístup k tomuto souboru měli jen vybraní a pečlivě proškolení jedinci, skoro šlo o tajné bratrstvo. Složitost a náročnost na údržbu a správu přístupů vyústila v rozhodnutí investovat do aplikace na míru.

Výchozí stav

Hlavní problémem je komplexnost excelovské tabulky a složité vysvětlování novým kolegům její funkcionalitu, které pole co znamená, které pole je potřeba vyplnit, aby došlo k finálnímu a správnému výpočtu. Z toho všeho plyne uživatelské nepohodlí a zvyšuje se možnost lidské chyby.

Proces

Spolu se zákazníkem jsme dali dohromady seznam nutných, potřebných, vhodných a chtěných funkcí, které by výsledná aplikace měla mít. Zákazníkovi šlo především o webové prostředí s intuitivním ovládáním. Dalším důležitým prvkem měla být aplikace, který eliminuje možnost lidské chyby (povinná pole k vyplnění, která nepustí uživatele k dalšímu kroku, pokud jsou prázdná, nebo pole, která jsou needitovatelná)- Sledování historie úprav, správa uživatelských účtů a zabezpečený přístup byly dalšími požadavky. Jako estetickou, ovšem požadovanou funkci je možnost vygenerování finálního výstupu do PDF s hlavičkou společnosti pro předložení nabídky zákazníkovi.

Výsledky

Výsledkem je moderní, bezpečná a hlavně intuitivní webová aplikace, která zjednodušila zadávání propočtu jednotlivých projektů a urychlila tvorbu cenových nabídek. Díky řízenému přístupu má vedoucí projektant možnost vidět, na kterých projektech kdo pracuje, v jakém jsou stavu a kolik již zabrali času (podklad pro fakturaci).

Vize

Jelikož se jedná o inovativní webovou aplikaci, uvažuje společnost do budoucna aplikaci zpřístupnit za poplatek i třetím stranám.

Napište nám

Odesláním souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů